Som v 2. trimestri a posledných pár týždňov rýchlo priberám. Neublížim bábätku?

Zodpovedané
20. jan 2020

Dobrý deň,

som v 2. trimestri a posledných pár týždňov šialene rýchlo priberám. A to aj kilo za týždeň. Pritom jem normálne.

Ako môžem upraviť stravu, aby som to zastavila a pritom neublížila bábätku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by bolo vhodné zistiť príčinu. 1 kg za týždeň je skutočne dosť.

Možno zadržujete vodu v tele, netvoria sa Vám opuchy? Bolo by vhodné skontrolovať krvný tlak, prípadne sa dohodnúť s lekárom na krvných odberoch.

Pokiaľ toto všetko bude v poriadku, tak sa snažte jesť pravidelne, zdravo. Dostatok ovocia a zeleniny. Neprejedajte sa, v tehotenstve nie je nutné jesť za dvoch. Skúste obmedziť sacharidy hlavne sladkosti a biele pečivo.

Môžete zaradiť športovú aktivitu vhodnú pre tehotné. Buď už formou rôznych kurzov ako napr. Gravidjoga, cvičenie na fitloptách, alebo každodenné minimálne polhodinové rýchlejšie prechádzky.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com