Som v 35. týždni a mávam bolesti krížov a podbruška. Je pre mňa vhodné piť alchemilkový čaj?

Zodpovedané
21. jún 2020

Dobrý deň,

som v 35. týždni a na poslednej kontrole mi gynekológ povedal, že sa mi skracuje krčok. Mám sa šetriť, nariadil mi kľudový režim a magnézium. Mávam bolesti krížov a podbruška.

Je pre mňa vhodné piť alchemilkový čaj?

Aký máte názor na masáž hrádze?

Ďakujem

Dobrý deň,

počkajte na ukončený 36. týždeň. Pote kľudne môžete piť alchemilkový čaj. Bolesti v podbrušku i skracovanie krčka sú v tomto týždni bežné. Telo sa pripravuje na pôrod.
Masáž hrádze je dobrá metóda na uvoľnenie svaloviny hrádze.

Odporúčam od 36. týždňa za použitie kvalitných olejov. Pokiaľ je vaše tehotenstvo bez problémov (krvácanie, výtok), tak je to dobrá prevencia nástrihu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com