Sú moje výsledky dôvodom na hospitalizáciu pred pôrodom?

Zodpovedané
25. nov 2020

Dobrý deň,

som v 30. týždni a v 29. týždni som bola vyšetrená kvôli pobolievaniu v podbrušku a pichaniu zospodu. Nakoľko som prvorodička, nebola som si istá, či sú tieto ťažkosti bežné, alebo ich treba riešiť.

Bola mi navrhnutá hospitalizácia, avšak na moju prosbu ležať radšej doma nebolo namietané. Takže dodržiavam kľud doma. Pani doktorka bola skúpa na slovo, čo sa týka vysvetlenia výsledkov vyšetrenia utz, ctg a palpačného.

Hrdlo zachovalé, mediosakrálna orientácia, polotuhé, uzavreté, klenby voľné.
Placenta vzadu, typ II, retroplac.
Cervix 38mm, vnútorná branka T profil, kanál bez dilatácie.
CTG záznam frekvencia 130/min, akcelerácie prítomné, decelerácie neprítomne, kontrakcie 0.

Sú tieto výsledky dôvodom na hospitalizáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžem hodnotiť len zápis, ktorý ste poslala. Nepoznám Váš aktuálny zdravotný stav, ani jeho vývoj.

Podľa toho čo ste napísala, je to nález fyziologický, bez známok hroziaceho predčasného pôrodu a toho času bez nutnosti hospitalizácie.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com