Som v 24. týždni a stále špiním

anjelik87
18. feb 2015

Prosim poradi mi tu niekto? Som druhorodicka, pri prvom som mala hematom v 7 tt potom vsetko ok, pri porode som mala prirastenu placentu tak mi ju vybrali v narkoze. Druhe tehu v 10 tt opat hematom, po tyzdni vsetko ok. Teraz som v 24 tt a od 20 tt mam hnede spinenie, zvycajne trva 2 dni, potom sa strati na 2-3 dni a potom zasa ☹ teraz som uz 2. krat v nemocnici kvoli tomu spineniu. Po prvom navrate z nemocnice som doma lezala este tyzden aj ked pri 2 rocnom dietati sa to velmi neda tak od spinenia som mala klud a tak som sa vybrala na 10 minutovu prechadzku. Kedze primar mi povedal ze staci dodrziavat klud ten tyzden po navrate z nemocnice. Na druhy den rano opat hnede spinenie, trvalo 2 dni, potom uz len vytok. Po 2 dnoch kludu zasa spinenie tak som to nechala tak potom zsa 2 dni vytok a teraz v pondelok som vecer vesala pradlo, poobede robila kolac a rano na toalete zasa zo mna zacalo kvapkat hnede. Bezala som hned do nemocnice. Na utz vsetko ok ako vzdy, placenta vzadu a vysoko nezasahuje na krcok, krcok polotuhy, vonk. branka pre prst, vnutorna uzavreta, hrdlo 2,5 cm. Vraj vsetko ok. Tak potom z coho to spinenie??? ☹ beriem doma magne b6, ascorutin, dicynone. Ja som uz zufala z toho bojim sa velmi ☹ dnes mi primar na vizite povedal ze ked pridem zasa do nemocnice so spinenim po 26 tt tak mi daju uz kortikoidy na plucka ☹ zrejme keby b ol skor porod. Baby coby som mohla este spravit? Ja u neviem ☹ ja chcem zdrave babatko narodene v termine ako bolo prve
ako kazda mamicka samozrejme. Ale z

anjelik87
autor
18. feb 2015

Dokoncenie: ale z coho moze byt to hnede spinenie? Mam ho aj po utreti ked sa utieram ☹ co to je do pekla? Akoze ani doktori nevedia? Nemate s tym niekto skusenosti??? Prosim poradte co robit s tym mojim opakujucim sa spinenim ☹ tu v nemocke mi davaju magnezium v infuziach a injekcie dicynone. Takze vlastne to iste co beriem aj doma.

anjelik87
autor
18. feb 2015

Nikto tu nemal taky problem? ☹

kattyy3
18. feb 2015

Ja spinim uz dva tyzdne a bola som na kontrole na pohotovosti no nenechali ma tam vraj vsetko ok a vobec nieje dovod na hospitalizaciu. Ale tiez mi nevedeli povedat z coho to je tak musis byt silna ako aj ja a vidis niesi jedina drz sa

anjelik87
autor
18. feb 2015

@kattyy3 a v ktorom si tt? Ako spinis na hnedo? Vkuse kazdy den? Dali ti aj nejake lieky?

kattyy3
18. feb 2015

@anjelik87 zacala som v 10t krvacat pri cikani no na pohotovosti mi povedali ze to nieje cisto cervena krv ako ked sa porezes takze to je spinenie to trvalo 4dni a potom to preslo do hnedeho akoby capucino spinenia a trva to uz 2 tyzdne bo som v 12tyzdni. Aj pre mna je kazda navsteva u lekara stresujuca bo sa bojim ci je vsetko ok. Inak na pohotovosti mi dali injekciu na zastavenie krvacania no pomohla iba na par hodin nic viac takze ja pokracujem iba v tom co mi dali este v 5t a to picham fraxoparine a mam utrogestan nic viac

speranza1
18. feb 2015

@anjelik87
@kattyy3 takze dievcence...ja som 1x zacala krvacat s kuskami zrazenin v 6tt...odvtedy premenlivo spinim, krvacam a tak dookola... A odvtedy len lezim....Momentalne som v nemocke..a lezat budem cele tehu.... Spinenie mozete mat z hematomov, krvacat, alebo spinit mozete po pohl.styku, po palacnom vysetreni, pri citlivom krcku, krvacanie a spinenie moze byt aj z myomov... Takze je toho vela... Mnohi lekari odporucaju hlavne kludovy rezim a v horsich pripadoch (tak ako ja).... Len lezim s nohami vylozenymi hore a bude to tak do konca.... Niektore zeny spinia z neznamych pricin a vsetucko je v najlepsom poriadku a maju naaaadherne zdrave deticky... Takze len klud a pokoj...prajem vam vsetko dobre....☺

janulienka1122
19. feb 2015

ja som prave v 11tt a tiez mam skusenosti s krvacanim a spinenim. Krvacala som 3x a to naozaj velmi silno, len to zo mna tieklo. Samozrejme som s tym vzdy bezala na pohotovost. Vysetrili ma, skontrolovali, plod je v poriadku, uzivam duphaston a musim lezat. Naposledy som krvacala pred 2 tyzdnami, no odvtedy stale spinim. Raz menej, raz viac. V pondelok som bola na poradni, vsetko je v poriadku, no stale musim lezat. Takze verim, ze to vsetko dobre dopadne 🙂 A ako citam prispevky inych tehuliek, upokojuje ma, ze nie som jedina, co ma tento problem....

anjelik87
autor
19. feb 2015

@janulienka1122 ale ako mam lezat ked uz mam doma jedno dieta? To sa proste neda a je to o to tazsie ☹ a preco kazu vlastne lezat ked ani nevedia pricinu?

speranza1
19. feb 2015

@janulienka1122 tak to sme na tom podobne...len mne cca od 12tt zacalo tvrdnut brusko...takze som v nemocke...prajem vela stastia a zdravia...

anjelik87
autor
19. feb 2015

@speranza1 len ako toto vsetko dodrziavat pri malom dietati? A tiez je to o drzku taketo lezanie ach jaj ☹

speranza1
19. feb 2015

@anjelik87 a nemas rodicov, alebo svokrovcov, ktori by ti pomohli?

anjelik87
autor
19. feb 2015

@speranza1 mam a samozrejme ze pomozu ale aj taj ja som ta ktora musi dat rano maleho cikat, obliect, papat, pohrat sa atd atd stale mi treba ku nemu vstavat, babky dedkovia su v robote takze oni ho akurat tak mozu zobrat poobede von a zvysok je na mne

speranza1
19. feb 2015

@anjelik87 hm, tak to mas tazke....

janulienka1122
19. feb 2015

@anjelik87 hm, tak to si veru predstavit neviem, ako lezat pri dietatku :( viem, ze sa to neda. No jedine, co mozes spravit je, setrit sa a zbytocne nenapinat brusnu dutinu....pomalicky vstavaj, ziadne prudke pohyby. Prajem vela stastia a sil, urcite to vsetko dobre dopadne 🙂

janulienka1122
19. feb 2015

@speranza1 dakujem, ja tiez prajem vela stastia, nech sa da rychlo vsetko do poriadku 🙂

anjelik87
autor
19. feb 2015

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre