Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

20 mesačný syn zbožňuje deti. Môže ho to, že ho deti odmietajú nejako ovplyvniť?

Zodpovedané
29. júl 2019

Dobrý deň,

mám 20 mesačného syna, ktorý má veľmi rád deti. Zbožňuje deti a ja som ešte také dieťa nestretla.

Vždy, keď uvidí nejaké dieťa, tak sa za ním rozbehne. Začne ho hladkať a stískať. To isté robí aj starším deťom. Chce ich brať za rúčku, chce sa s nimi hrať. Keď mu to deti opätujú, tak je v siedmom nebi.

Žiaľ, takýchto stískacích deti nie je veľa. Ak mám byť úprimná, stretla som jednu mamičku s podobným dievčatkom. Väčšina deti takto nereaguje. Niektoré čakajú, že syna od nich zoberiem. Iné deti odídu, rozplačú sa.

Na synovi vidím zmeny v správaní sa. Najskôr ho to vôbec netrápilo a hral sa ďalej. Potom si to začal uvedomovať. Zastaví sa a ostane sa dívať, ako iné dieťa odchádza. Občas ho skúša znovu chytiť za rúčku. Neúspešne. A potom začne deti sácať.

Možno to s tým vôbec nesúvisí. Vidí ako sa správajú deti na pieskovisku.

Môže to mať nejak dopad na jeho budúcnosť?

Ako to môže celkovo moje dieťa ovplyvniť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

synček je kontaktný, rád sa stretáva s deťmi a nie vždy sa zo strany detí stretne s reakciou, ktorá ho poteší. Je prirodzené, že keď je niečo inak ako si želáme, tak nie sme spokojní, niekedy sme dokonca smutní.

Deti zažívajú rôzne frustrácie pri rôznych situáciách.

Správanie iných detí ovplyvniť nevieme. Zamerajte sa na svojho syna. Keď je smutný, zrkadlite jeho pocity. Vysvetlite mu, že iným deťom sa to nepáči. Že hladkať a stískať môže vás. Že s inými deťmi sa môže rozprávať. Ošetrite syna keď je smutný.

Keď chce deti sácať, nastavte hranicu. Chcel si to ináč. Hneváš sa. Ale ľudia nie sú na sácanie. Môžeš udrieť do piesku (alebo nájsť nejakú inú alternatívu).

Cez tieto frustrácie, ktoré deti denne zažívajú sa deti učia zvládať väčšie frustrácie neskôr v živote. Treba mu prejaviť porozumenie a previesť ho tou situáciou. Naučí sa situácie zvládať, pracovať s emóciami a v budúcnosti mu to môže pomôcť.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com