Ako pomôcť 6 ročnému synovi závislému na mobile?

Zodpovedané
14. mar 2019

Dobrý deň,

môj syn bude mať 6 rokov a je nenormálne závislý na telefóne a na tablete. Keď trucuje, tak má nervy a vrieska.To sa nedá vydržať.

Ako mu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite si treba jasne stanoviť hranice, poprípade si vypracovať rodinné pravidlá.
Napr. s mobilom sa hráme hodinu denne.
Na odkontrolovanie času môžete nastaviť budík, následne mobil vziať.

Samozrejme, že sa to synovi nebude páčiť, možno bude plakať, kričať.

Treba mu to priznať: Hneváš sa. Ešte by si sa chcel hrať. Hodina však už uplynula. Hrať sa môžeš zasa zajtra.
A opakovať to. Rád by si sa ešte hral. Na dnes už je však koniec.

Treba to vydržať. Chvíľu to bude možno trvať, ale keď syn uvidí, že to myslíte vážne, že tú hranicu neposuniete, bude vedieť, že keď budík zazvoní, mobil má odovzdať. Určite iný čas, iné znamenie, čo vám bude vyhovovať.

Kľúč je v jasnosti a dodržiavaní.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com