Ako pomôcť priateľovmu synovi?

Zodpovedané
30. mar 2019

Dobrý deň,

priateľov syn má 2,5 roka a chodí k nám na víkendy. Matka je schizofrenička a býva u otca, ktorý pije. Malý k nám chodí utiahnutý a dlho mi trvá, aby som ho rozveselila. Pripadá mi to tak, ako keby sa bál tešiť.

Keď od nás odchádza, tak je to úplne iné dieťa. Doma asi neprežíva príliš pekné veci. Som si tým istá. Veľmi ho ľúbim záleží mi na tom, aby bol šťastný.

Ako mu mám pomôcť a ako na neho, aby som mu ešte viac neublížila?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

čo môžete robiť je byť pri ňom. Dávať mu pocit lásky, bezpečia, istoty. Komunikovať s ním vnímavo, rešpektujúco, podporovať ho. Aby cítil, že sa má na koho obrátiť, že má miesto kam sa môže a chce vrátiť.

Ak máte pocit, že mu je ubližované, popr. že je zanedbávaný, skúste to riešiť s priateľom, matkou priateľovho syna, popr. s príslušnými orgánmi.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com