Ako riešiť nočné záchvaty u ročnej dcérky?

Zodpovedané
16. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej ročnej dcérky. Párkrát sa v noci zobudila so strašným krikom. Počas spánku začala doslova vrieskať. Síce trvalo to vždy max. pol hodinku, ale bolo to také divné.

Zobrala som ju na ruky, strašne kopala nohami, rozhadzovala rukami a kričala, tak som ju položila do postieľky. A znova to isté dookola. Po chvíli sa ukľudnila.

Z čoho mohla mať takéto záchvaty?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mohlo by ísť o nočnú moru, popr. nočný des. Pri dese dieťa spí, epizódu si nepamätá, pokiaľ ide o moru, dieťa sa preberie a na druhý deň vie o tom rozprávať.
Samozrejme, môže ísť aj o niečo iné.

Ťažko povedať z tohto mála informácií. Neviem koľkokrát sa tento stav objavil, ako často sa to asi opakuje.

Zdá sa, že je senzitívnejšia a takto reaguje na nejaké podnety, zmeny, intenzívnejšie nevšedné zážitky, stres, negatívnu, ale aj pozitívnu skúsenosť atď.
V tomto veku to môže byť spojené aj so separačnou úzkosťou.

Keď sa to stane, môžete len hľadať spôsob ako ju ukľudniť, byť pri nej.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com