Ako riešiť panický strach z lekárskych vyšetrení?

Zodpovedané
9. júl 2019

Dobrý deň,

u psychiatra sa liečim na úzkosť a paniku. Teraz som objednaná na CT vyšetrenie a už teraz viem, že to nedám. Neuveriteľne sa bojím vyšetrení. Vyšetrenie však súrne potrebujem.

Ako riešiť panický strach z lekárskych vyšetrení? Mám zájsť za psychiatrom a riešiť to s ním? Mám žiadať o lieky alebo potvrdenie, že mám klaustrofóbiu, aby ma následne uspali?

Ďakujem

Dobrý deň,

panický strach treba riešiť v spolupráci s Vaším psychiatrom, psychológom a aj s lekármi, ktorí majú vyšetrenia vykonávať, popr. ktorí Vás na vyšetrenia odporučili.

Môžete skúsiť aj nejaké relaxačné, upokojujúce, dýchacie cvičenia, avšak vzhľadom na vašu diagnózu a panický strach by som to riešila s uvedenými odborníkmi a toto brala zatiaľ ako doplňujúcu metódu.

Viem, že niekedy kvôli vyšetreniam a strachu z nich uspávajú, avšak nie som si istá v akých prípadoch. Či je to na vlastnú žiadosť, popr. na nejaké odporúčanie. Treba sa poinformovať u lekára.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com