Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako sa mám postaviť k tomu, že syn zabil vrabca?

Zodpovedané
10. júl 2019

Dobrý deň,

môj syn má 3 a 1/2 roka. Bezproblémové dieťa, ktoré si váži hračky, vie si ich upratať. Má režim na spanie, pekne papá všetko čo uvaríme. Nikoho nebije, nerobí zle. Akurát, že má momentálne obdobie "ja sám" a po mojom bude.

S jeho otcom nežijeme spolu, ale majú k sebe pekný vzťah. Stará sa o neho vždy keď je na Slovensku a veľa si sním aj telefonuje.

Dnes sa stala situácia, že sa prišiel s ním rozlúčiť lebo odchádzal do zahraničia. Všetko prebehlo super. Keď odišiel, ja som so synom ostala ešte sama vonku. Syn začal naháňať vrabca až ho prišlapil.

Nedokázala som tomu zabrániť, lebo to bola sekunda. Najskôr som ho upozornila, že nech ho nenaháňa a medzitým som vyťahovala fľašku vody z batohu, že pôjdem po neho a v tom ho zašlapil. Vyhrešila som ho, prehovorila mu do duše a povedal mi iba, že nechcel a odišiel sa hrať sám.

Neviem, prečo to spravil. Som z toho dosť v šoku.

Ako sa mám postaviť k tomu, že syn zabil vrabca?

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo píšete sa mi zdá, že mohlo ísť o náhodu, nehodou. Deti bežne naháňajú vonku zvieratá, resp. rozbehnú sa za nimi, ale zvieratá zväčša ujdú.
Nezdá sa mi teda, a obzvlášť v tomto veku, že by ho naschvál pristúpil. Možno aj vrabec bol malý, alebo chorý, inak si myslím, že by odletel.

Nechcem to zľahčovať. So synom sa môžete porozprávať, vysvetliť, že zvieratá nie sú na ubližovanie, na naháňanie, že by sa mohli zľaknúť, poprípade sa im niečo stať.
Rozmýšľam aký dôsledok by sa dal z tohto neuváženého činu vyvodiť. Spolu ho niekam odniesť?
Koncept smrti je preňho ešte veľmi ťažko uchopiteľný.

Čo sa týka obdobia "ja sám", čo sa dá a môže mu dovoľte, inak nastavujete hranice.

Syna sledujte, ak by sa vám zdalo, že má takéto tendencie aj naďalej, ak by niečo nasvedčovalo tomu, že to nebola náhoda a bol by agresívny, obráťte sa na odborníka a skúste to riešiť.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com