Ako utlmiť syna s ADHD, ktorý ide na magnetickú rezonanciu mozgu?

Zodpovedané
10. mar 2019

Dobrý deň,

môj 9 ročný syn potrebuje magnetickú rezonanciu mozgu. Vyšetrenie trvá cca 20 minút a celý čas musí ležať bez pohybu. Nakoľko má ADHD a aj intenzívne pohybové tiky, neviem si predstaviť, ako to zvládne.

Napadlo ma, že bude počítať do 1000, také hry ho celkom bavia. Len či dokáže nemykať hlavou, to fakt neviem.

Mám ho utlmiť sedatívami?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám obrátiť sa na lekárov, ktorý budú MR vykonávať. Pravdepodobne majú skúsenosti, nakoľko mnoho detí má problém vo vnútri ležať bez pohnutia.

Jediné, čo viem poradiť je, že v Piešťanoch existuje MR, kde viete sedieť pri dieťati, ak by to pomohlo.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com