Ako vytvoriť vzťah štvortýždňového bábätka k mame?

Zodpovedané
15. feb 2020

Dobrý deň,

mám takmer štvortýždňovú dcérku. Stále si ešte zvykáme a hľadáme, čo nám všetkým vyhovuje. Pre moje zdravotné problémy nie som schopná ju nosiť na rukách, ak už tak len chvíľočku. Z toho dôvodu dcéru uspáva hlavne manžel.

Aj pri dojčení musím hľadať polohy, ktoré okrem dcérky vyhovujú aj mne. Väčšinou sa však netrafíme, aspoň ja mám taký pocit. Mám obavy, či si nenavykne len na manžela, a či si ku mne bude môcť tiež vybudovať puto, či ju budem schopná uspávať aj ja.

Čo môžem urobiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s dcérkou si puto budujete tak ako môžete. Ako matka s ňou zrejme trávite najviac času a ste jej primárnou vzťahovou osobou.

Dôležité je byť jej na blízku, sledovať jej signály a reagovať na jej potreby.
Keď vám dá signál, že niečo potrebuje, treba zareagovať a naplniť jej potrebu. Vtedy sa buduje vzťahová väzba.

Ak nemôžete nosiť, nemôžete, hľadajte cestu ako jej byť nablízku tak, aby to vyhovovalo obom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com