Ako zvládnuť návrat do práce po štyroch roka doma?

Zodpovedané
20. jún 2020

Dobrý deň.

čoskoro sa vrátim do práce, lebo mi skončila rodičovská dovolenka s dvomi deťmi. Po 4 rokoch doma sa cítim neistá, mávam zlé sny, že ako zvládnem malé škôlkarky plus prácu v školstve.

Tak som sa chcela na to psychicky pripraviť. Kúpila som si nové veci, začala si pripravovať materiály k ročníku, čo mi bol sľúbený. Potom som išla do školy pozrieť kolegov. Tam som sa cítila úplne zle, odcudzená. Dokonca dostanem inú triedu ako mi bola sľúbená A to ešte kadejako pokombinovanú.

Ako keby tam už pre mňa nebolo miesto, ale musia mi dať, tak mi vyskladajú.

Ako sa s týmto všetkým mám vyrovnať?

Odvtedy už ani poriadne nespím.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem, že ste zostali po návšteve práce zaskočená. Po dlhých rokoch vás čaká veľká zmena, mali ste ohľadne toho nejaké očakávania, chystali ste sa na to a zrazu ste zistili, že to bude inak.

Skúste porozmýšľať nad tým, aká je situácia, ako sa v nej cítite, čo vo vás vyvoláva tieto pocity a čo by ste potrebovali, ako by ste to chceli, čo by vám pomohlo cítiť sa lepšie.
Zároveň popátrajte čo by ste dokázali spraviť vy pre to, aby to lepšie bolo.

Odporúčala by som vám aj konzultáciu so psychológom, aby ste prišli na to, čo vo vás vyvoláva tieto pocity, čo je spúšťačom. Píšete, že nespíte a to naznačuje, že situácia vás veľmi ovplyvňuje, veľa nad ňou premýšľate.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com