Aký máte názor na samostatné spanie štvorročného dieťaťa?

Zodpovedané
11. apr 2019

Dobrý deň,

naša štvorročná dcéra spáva s nami v izbe, ale už sa pýta do detskej izbičky. Má ju na poschodí a my máme spálňu dolu. O chvíľu sa nám narodí bábätko.

Dcérka skúšala spať sama dva dni v obývačke, ale stále som za ňou chodila a kontrolovala ju, či je v poriadku.

Aký je Váš názor na samostatné spanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa dieťa začne pýtať samé, je to ideálny stav. Ak nie je dieťa pripravené, nenútiť, ak je, podporiť.
Dcérka sa asi cíti pripravená, chce spať sama. Myslím si teda, že je vhodný čas jej to umožniť.

Z toho čo píšete sa mi zdá, že skôr pochybujete vy. Skúste porozmýšľať prečo a čo by vám pomohlo cítiť sa v tom istejšie.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com