Do koľkých rokoch je vhodné kúpať sa spolu s dieťaťom na ostro?

Zodpovedané
9. aug 2019

Dobrý deň,

mám 6 ročnú dcéru a 4 ročného syna, s ktorými sa kúpeme spoločne naostro. Niekedy ja a niekedy sa s nimi kúpe manžel. Uvažujeme, že začneme aj navštevovať nuda pláže.

Do koľkých rokoch je vhodné kúpať sa spolu s dieťaťom na ostro?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo všeobecnosti sa deti s rodičmi kúpu rady.

Do kedy záleží od rodiča, aj dieťaťa a od zvykov v ich rodine. Zväčša rodič zistí, kedy už je čas od spoločného kúpania upustiť. Dieťa sa začne hanbiť, nechce sa kúpať, poprípade rodič sa začne cítiť nepríjemne, dieťa si ho napríklad príliš obzerá.

Rodičia by mali rešpektovať hranice dieťaťa a naopak.

Niektorí psychológovia vravia, že po 3 roku by sa malo od toho upúšťať, čiže naozaj v mnohom záleží od rodiny.

Deťom sa nahota so sexualitou spája od 10 roku, môže byť aj trochu skôr. Myslím však, že zistíte kedy už je čas so spoločným kúpaním skončiť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com