Je príčinou nočného pocikávania zmena rodín?

Zodpovedané
27. júl 2019

Dobrý deň,

v rodine máme 9 ročné dieťa z detského domova osvojené formou pestúnstva.

V noci sa pocikáva. Boli sme aj u nefrológa. Zhodnotil, že fyzicky je u dieťaťa všetko v poriadku. Je to milé dieťa, aj keď sa nám zdá, že privelmi vyžaduje mojkanie.

My sme jej tretia rodina.

Môžu byt dôvodom pocikávania aj zmeny rodín?

Pocikávala sa aj v domove a aj v tých dvoch rodinách. V domove bola od troch rokov. U nás je dva roky.

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.
Určite môže byť dôvodom pocikávania história dieťaťa.
Zrejme má narušenú vzťahovú väzbu, zažila si traumu.

Nepoznám jej príbeh, avšak deti z detských domovov vyžadujú trpezlivý, láskavý prístup.
Veľa skúšajú, sú si neisté, boja sa.

Vzťah možno vyliečiť vzťahom.
Vzhľadom na jej pozadie a striedanie rodín, odporúčam aj navštíviť psychológa, zistiť emocionálny vzťah dieťaťa, popr. na základe odporúčaní zvážiť rodinnú, popr. hrovú terapiu.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com