Máme ísť so synom k psychologičke?

Zodpovedané
28. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 4,5 ročného syna, s ktorým už od dvoch rokov bojujeme so vzdorom. Hádzal sa o zem, keď nebolo po jeho. Mali sme problém ho ukľudniť.

Už pol roka k tomu pribudli aj nadávky a bitky. U nás sa škaredo nehovorí a malého ani nebijěme. Používa veľmi škaredé slová, bije, hryzie, kope, ťahá ma za vlasy. Niekedy to trvá aj viac ako pol hodiny. Potom príde za mnou a začne ma bozkávať, ospravedlňovať sa a sľubovať, že bude dobrý.

Dovolí si to len k mame a otcovi. V škôlke je jedným z najtichších a najslušnejších. Ale my doma vieme svoje. Najhoršie je, že tieto stavy sú za úplne maličkosti.

Mám pocit, že tu nie som ja rodič - ale on. Nikdy som ho nerozmaznávala. Ak som niečo povedala, trvala som na tom aj napriek tomu, že som vedela aký záchvat bude nasledovať. Aj vtedy, keď sme boli vonku. Nechať ho v izbe sa nedá - vždy ide za mnou. Potom sa na mňa vešá, ťahá, trhá, hryzie. Pred druhými vystupuje ako anjel.

Máme navštíviť psychologičku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vzhľadom na to ako dlho tieto ťažkosti trvajú, návštevu psychologičky by som odporučila.
Môže byť za tým viac a niečo vážnejšie ako sa zdá.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com