Môže mať dvojročná dcérka zlé sny?

Zodpovedané
25. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej dvojročnej dcérky, s ktorou som pred rokom odišla od môho priateľa - od jej otca. Bil ma, zažívala som psychické a aj fyzické ataky z jeho strany. Dcérka to všetko videla. Toto všetko sa dialo pol roka, pokým som sa konečne vzchopila a odišla.

Posledné mesiace sa dcérka v noci budí s krikom a plačom, so slovami mama. Dnes doslova škriekala, žalostný plač, srdce jej bilo ako o preteky.
Nedeje sa to každú noc, možno tak 3x do týždňa. A len v noci.

Môže mať malé dieťatko zlé sny? Je to dôsledok toho, že bola svedkom všetkých našich problémov?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aj malé dieťatko môže mať zlé sny, áno. Deti ich dokonca mávajú relatívne často, nočné mory alebo nočné desy.
Budenie sa vašej dcérky môže byť dôsledkom toho, že bola prítomná pri tom ako vám partner ubližoval, aj nemusí.

Myslím si však, že takáto nepríjemná skúsenosť v nej určite niečo zanechala a bolo by to dobré podchytiť čím skôr. Odporúčala by som vám poradiť sa so psychologičkou/ psychológom, aby tým dcérku s vami sprevádzal.

Držte sa.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com