Naučí sa 15 ročný syn učiť?

31. jan 2019
Dobrý deň,

mám 15 ročného syna s nadpriemernou inteligenciou. Chodí do kvarty osemročného gymnázia.

Trápi ma jeho postoj k škole a k učeniu. V škole ho nič nebaví, doma ho nevidím s knihou v ruke. Príprava do školy je takmer žiadna. Nemá zlé známky. Je však nesústredený a nepozorný.
Keď odpovedá,tak má väčšinou jednotky. Ale z písomky, z učiva, ktoré už ovládal ešte dávno pred jeho výkladom je schopný dostať aj päťku. Čím je písomka ľahšia, tým je známka horšia. Známky ma tak netrápia, ako jeho postoj k domácej príprave.

Aj keď vie, že budú písať písomku, radšej strávi poobedie pri hre na počítači. Na počítači mu nedovolím byť dlho, a to ho hnevá. Inak je celkom v pohode. Aktívne športuje, doma pomáha, uprace bez problémov celý byt, navarí.

Obavy mám z toho, že keď sa nenaučí učiť a pripravovať, nebude schopný dokončiť vysokú školu.

Zvládne dieťa, ktoré nemá návyk učiť sa aj vysokú školu? Mám radšej zmeniť gymnázium za strednú odbornú školu? Syn to však odmieta.

Ďakujem za radu
Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Píšete, že syn je nadpriemerne inteligentný. Hneď ako som vašu otázku dočítala mi napadlo, či sa syn nenudí. Nie je to preňho výzva, nemá motiváciu sa tomu venovať. Možno by sa dalo v tejto veci porozprávať s učiteľkou.

Či zvládne vysokú školu neviem, ale môj názor je, že to veľmi od návyku učiť sa na strednej škole veľmi nezávisí. Záleží od záujmu, motivácie.

Ak by bol syn ochotný, mohol by skúsiť navštíviť školskú psychologičku.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com
Polož anonymnú otázku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli