Nočné pomočovanie 6 ročného chlapca

Zodpovedané
4. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 6 ročného syna, ktorý sa v noci pocikáva. Pred spaním sa mu snažím dávať menej tekutín a pred spánkom ešte ide na wc. Aj tak to nezaberá.

Hovorí, že sa každú noc niečoho bojí. Na chodbe máme zapnuté svetlo, aby sa nebál. Nepomáha to. Užíiva aj lieky. Párkrát som mu ich nedala, lebo stále dúfam, že sa to upraví aj bez nich.

Čo mi poradíte?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako pri iných mnohých symptómoch, aj v tomto prípade treba najprv vylúčiť zdravotný problém. Lekár vyšetrením stanoví diagnózu a urči typ liečby. Zdá sa, že u lekára ste už boli, keď má predpísané lieky.
Keď ich berie, pomáha to?

Lieky pri nočnom pomočovaní sa užívajú väčšinou na prechodné obdobie, kým telo dieťa bude schopné si vytvárať regulačnú látku vazopresín. Ak o liečbe pochybujete, váhate, skúste vyhľadať viac informácii, popr. sa o svojich pochybnostiach porozprávať s lekárom.

Ak máte stále pocit, že by to mohlo byť psychickej povahy, spojené si strachom, skúste pracovať so strachom. Priznať synovi emóciu, spýtať sa čo by mu strach pomohlo prekonať. Nájsť nejaký spôsob ako prekonať strach. popr. môžete navštíviť aj psychológa.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com