Pocikávanie sa trojročného syna v škôlke

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

môj trojročný syn nastúpil do škôlky, keď mal 2 roky a 8 mesiacov. Počas dňa plienky nenosí už od 1,8 mesiacov. V noci stále nosí a plienku má ráno pocikanú.
Začal od septembra chodiť do škôlky. V septembri sa začal pocikával do gatí v škôlke počas hry, ostatné mesiace sa nepocikal ani raz.

Ale problém je v tom, že keď spí v škôlke od nástupu do škôlky sa mu stalo, že tak 1x za týždeň sa pocikal počas spánku. Potom to už bolo 2x za týždeň a teraz aj 3-4x za týždeň. Učiteľka vraví, že chodí 2x cikať pred spaním a stále sa vyciká a spí veľmi tvrdo. Ale keď je doma cez deň sa počas spánku nepociká.

Už mu aj občas sľúbim, že ho zoberiem do detského centra, na pizzu, na horúcu čokoládu, do cukrárne, do obchodu, keď sa nepociká v škôlke. Kúpila som mu nálepky, ktoré si lepí, keď sa nepociká.

Keď sa nepociká je veľmi šťastný a keď prídem po neho do škôlky ako prvé mi hlási od šťastia, že sa nepocikal.

Do škôlky sa teší, stále chodí domov natešený zo škôlky. Pekne sa tam hrá, je aj obľúbený medzi deťmi.

Mám počkať a veriť, že to prejde?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pocikanie sa vo veku 3 rokov je bežným javom. Každé dieťa má iné tempo, inak dozrieva nervová sústava, aj psychické dozrievanie je u každého iné.

Ak sa pocikáva v spánku, zrejme ešte nemá schopnosť zadržať v spánku moč. Treba ešte počkať. Keď bude mať plienku počas spánku suchú počas dlhšieho obdobia, môžete skúsiť bez.

Synčeka netreba trápiť nejakými odmenami, trestami. To, či sa v spánku pociká, nemá pod kontrolou.

Treba sa dohodnúť v škôlke aké riešenie je pre nich prijateľné (plienka, plachta, prijímanie tekutín atď.), tak aby to vyhovovalo aj synčekovi. Neviem, aké skúsenosti majú.

Rozhodne je to zatiaľ v poriadku.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com