Poradíte mi knihy, ktoré rozoberajú všeobecne detské vnímanie, detské prejavy, vývin, emócie?

Zodpovedané
27. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kníh.

Vedeli by ste mi odporučiť hodnoverné knihy alebo štúdie, ktoré rozoberajú všeobecne detské vnímanie, detské prejavy, vývin, emócie?

Na trhu je toho neuveriteľne veľa a taktiež aj názory odborníkov niesu vždy totožné.

Ďakujem

Dobrý deň,

máte pravdu, že názory sa rôznia a literatúry je mnoho.

Ja osobne som zástancom vnímavej výchovy a rodičovstva a literatúru, ktorú by som vám v tejto oblasti mohla odporučiť je: Respektovat a být respektován, Cesta ke šťastnému detství (tu sú niektoré oblasti rozobraté aj podrobnejšie, odporúčam), Ako hovoriť, aby nás deti počúvali.

Sú to publikácie písané zrozumiteľným jazykom, jednoducho vysvetľujúce aj oblasti, ktoré ste vymenovali. Ak vás nejaká oblasť zaujíma podrobnejšie, existujú aj publikácie venované konkrétnym oblastiam, poprípade rôzne výskumy. Záleží od toho do akej hĺbky by ste chceli ísť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com