Prečo 7 mesačný syn reaguje plačom na deti v jeho veku?

Zodpovedané
6. okt 2019

Dobrý deň,

mám 7 mesačného chlapčeka. Od jeho narodenia mávame návštevy a hocikto ho pestuje. V kontakte sme len s deťmi staršími ako 1 rok.

Nedávno k nám prišlo dievčatko s maminkou, čo sme boli spolu v pôrodnici. Pekne sa hrali, smiali sa na seba. Keď dievčatko vydalo nejaký zvuk, väčšinou aaaaaaa, tak syn sa silno rozplakal. Nebolo to nič, čo by môj malý nerobil, keď sme spolu sami. Nikdy predtým tak neplakal.

Snažili sme sa ten kontakt medzi nimi zlepšovať, hrali sa spolu, ale hneď ako vydala zvuk, tak on ako keby sa zľakol. Chodíme medzi ľudí a návštevy chodia k nám.

Prečo syn tak reagoval?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ako ste napísali, synček sa pravdepodobne zľakol. U detí sa striedajú rôzne strachy, mnohým veciam nerozumejú. Niektoré sú citlivé na niektoré zvuky, obzvlášť nepredvídateľné, neznáme.

Ak sa zľakol, bol narušený jeho pocit bezpečia a preto začal plakať. Podľa toho čo píšete, reaguje plačom ani nie na deti v jeho veku, ako na nejaký zvuk.

Myslím si, že je to pre deti bežné, nie je to nič neobvyklé. Vytvárajte synčekovi bezpečné a prijímajúce prostredie. Keď pociťuje diskomfort, skúste pátrať akú potrebu potrebuje mať naplnenú.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com