Prečo má 7 ročný syn problém s pocikávaním?

Zodpovedané
13. mar 2019

Dobrý deň,

náš syn má 7 rokov. Keď mal tri roky, tak prestal počuť na jedno uško. Vyľakaní sme to začali riešiť, pretože môj otec nepočul od určitého veku a bála som sa. Absolvoval dvakrát operácie mandlí, nosa aj krku.

Po návštevách odborníkov sa toto upravilo, len medzitým sa nám začal pocikávať v noci a nereaguje na zvuk budíka. Má tuhý spánok. Prikladala som to práve tomuto zdravotnému problému, že sa mu nedokysličuje mozog tým, že tam bola prekážka "mandle 4 štádium".

Myslela som si a verila, že po druhej operácií sa všetko vráti do normálu a prestane to. Žiaľ nie. Už bolo aj dobré obdobie a pocikal sa jedenkrát za tri mesiace. Teraz sa to veľmi zhoršilo.

Prvý úspešný krok bolo, že dnes prvýkrát priznal, že je pocikaný. Doteraz to schovával a tvrdil, že je spotený. Snažím sa mu povedať a vysvetliť a on jedným uchom dnu, druhým von.

Čo mám robiť?

Je možné, si to neuvedomuje?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade treba vylúčiť zdravotný problém, najmä ak ide o primárne pomočovanie trvajúce od narodenia.

Ak však pomočovanie začalo po období sucha dlhšom ako 6 mesiacov, môže ísť o tzv. sekundárne pomočovanie. Toto môže vzniknúť v akomkoľvek veku, väčšinou po nejakej nepríjemnej, náročnej udalosti.

V tomto prípade by som odporúčala navštíviť psychológa.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com