Prečo môj 8 ročný syn pri strese plače?

Zodpovedané
7. apr 2019

Dobrý deň,

môj 8 ročný syn plače pri strese. A to aj vtedy, keď sa mu niečo nedarí, alebo ho neberú vážne.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na to, aby som urobila nejaký záver, mám veľmi málo informácii. Niektoré deti sú citlivejšie ako iné, horšie zvládajú ťažké situácie a stres, horšie sa adaptujú na nové veci.

Plač ako taký je v poriadku, môže byť spôsobom zvoľnenia a zvládnutia frustrácie, Dôležitá je intenzita prejavov a aj ich frekvencia, tiež spôsob a stratégia akú syn používa, aby sa dostal naspäť do pohody.

Ak máte pocit, že jeho stav ho ovplyvňuje natoľko, že mu sťažuje každodenné fungovanie, že tým trpí a bráni mu v dosahovaní toho, čo by za normálnych okolností dosiahol, poraďte sa s odborníkom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com