Prečo sa 11 mesačný syn bojí dojčiat?

Zodpovedané
14. mar 2020

Dobrý deň,

náš 11 mesačný syn vždy začne plakať z iných dojčiat, keď sa čo i len ozvú.

Treba to nejako riešiť, alebo to je len obdobie?

Je to naše prvé dieťa a väčšinou som so synom doma sama. Manžel je cez týždeň v zahraničí a cez víkend doma. Chodia k nám aj návštevy s deťmi, ale keď sú deti staršie ako dva roky.a vyššie, tak je kľudný a pekne sa hrajú a rád ich pozoruje.

Keď je nablízku jeho rovesník, tak je tiež kľudný. Akonáhle sa to dieťa ozve, alebo len vydá nejaký zvuk, tak začne veľmi plakať a uteká ku mne. K ľuďom problém ísť nemá. Práveže naopak, ide ku každému dospelému a to aj ku takému, ktorého vidí prvýkrát.

Dobrý deň,

z toho či píšete si myslím, že ide len o obdobie. Zrejme synčekovi vadí nečakaný zvuk, niečo, čo ho prekvapí, poprípade je hlasné. Môže byť na to citlivý, alebo skrátka sa momentálne tohto bojí.

Synčekovi pomenujte čo sa stalo. Zľakol si sa toho zvuku. Dieťa zaplakalo a ty si sa zľakol. Vystrašilo ťa to. Nečakal si to. Prekvapilo ťa to. Nemáš rád hlasné zvuky.

Vysvetlite tiež čo sa stalo. Robte všetko preto, aby sa upokojil, buďte mu nablízku, príjmajte ho, vytvárajte bezpečie. Sledujte jeho signály a napĺňajte jeho potreby.

Sledujte jeho reakcie aj naďalej, ale časom sa to zrejme upraví.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com