Snúbenec je v sekte a má divné reči. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
22. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho snúbenca. Dostal sa do sekty. Spočiatku sa zdal normálny, všetko prebiehalo normálne. Keď sa s ním niekto rozpráva, tak rozpráva ako celkom normálny chlap. Hovorí, ako je on spirituálne a nábožensky založený. Niektoré veci ma však strašia.

Na you tube pozerá sektárske videá a potom sa divne správa. Má divný pohľad, je ako nepríčetný. Díva sa na mňa zvláštnymi očami, potom recituje niečo divné o tom, že vlastne neexistujeme, že sme iba Boží obraz v mysli, že reálny svet neexistuje. A že všetko je hologram a vesmír je celý hologram. Takže vlastne neexistujem, čo má úplne desí. On je úplným fanatikom do holografického vesmíru a všetko ohľadom toho. Tvrdí, že je to reálny fakt. že vlastne nie sme.

V noci rozpráva zo sna asi, nahlas, budí ma. Ráno začne spievať okolo piatej. Potom mi rozpráva, že keď zaspával, tak ho niečo škrtilo a nemohol sa nadýchnuť, že ho to tlačilo k posteli. Vraj to bolo niečo silné a spirituálne a že existujú medzi nami duchovia, džiny, ktorí s nami žijú v domácnosti. My ich nevidíme, no oni nás áno.

Dvakrát sa mu zdalo, že videl svoje telo na posteli zhora a pozeral zo steny z povaly na seba. A vraj lietal po izbe. Vraj to bolo medzi spaním a nespaním.

Má veľmi silne vyvinuté vedomie.

Existuje nejaké logické vysvetlenie jeho rečí?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

žiaľ, nie som asi správnou osobou na to, aby som povedala, či existuje nejaké logické vysvetlenie jeho teórií.

Zdá sa však, že je o tom, čo hovorí, presvedčený a že tomu verí. Ľudí s takýmto silným presvedčením len ťažko presvedčiť o opaku. Bývajú to ľudia s ťažkou povahou, niekedy závislou, môžu vykazovať známky agresie. Niekedy odsudzujú ľudí s inými názormi. Avšak nič z tohto nemusí byť pravidlom.

Závisí od vás a vašej spokojnosti vo vzťahu. Od toho, či máte nejaké obavy alebo nie. Od toho, či sa s ním vidíte aj o niekoľko rokov.

Nepoznám ani vás, ani vášho snúbenca, nemôžem vám preto odporúčať nič konkrétne.

Pýtajte sa samej seba, čo potrebujete, ako sa vo vzťahu cítite, či si to takto viete predstaviť aj o 10 rokov.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com