Syna chcú kvôli správaniu vylúčiť zo škôlky. Mám súhlasiť so školským psychológom?

Zodpovedané
24. máj 2019

Dobrý večer,

mám 4,5 ročného syna, ktorý chodí do škôlky. Žiaľ, nemajú ho tam radi. Prvý rok chodil len 3 mesiace a nechala som ho doma so mnou, keďže som bola tehotná.

Mával nehody a nepýtal sa na veľkú potrebu. Už vtedy som videla na učiteľkach, že ho nemusia. Druhý rok už na wc chodí pravidelne sám, no je veľmi živý a neposedný. Sťažovali sa na neho, že počas spania budí ostatné deti a behá. Tak som sa dohodla, že bude chodiť len na 4 hodiny. Teraz po pol roku som ho skúsila dať aj na spánok a dnes po dvoch dňoch mi vrátili posteľné prádlo s tým, že spať tam nemôže, lebo to sa nedá. Deti sú kvôli nemu nevyspaté.

Medzitým ako tam nespával, išla som s ním na vlastnú žiadosť k psychologičke. Tá vylúčila autizmus a aj ADHD. Je tam hyperaktivita s poruchou pozornosti.

Odporučila mi, že nech ostane do konca roka na 4 hodiny a potom už na celý deň. No dnes učiteľka vravela, že oni by mu dali vyšetrenie u ich školského psychológa, ktorý tam chodí, aby ho pozoroval v triede. Mám pocit, že silou mocou mu chcú nájsť diagnózu, aby ho mohli vylúčiť zo škôlky. Ja mám od januára nastúpiť do práce.

Mám súhlasiť s ich psychológom, alebo ísť za iným?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

je na vás, či s pozorovaním a vyšetrením u školského psychológa budete súhlasiť alebo nie.

Určite je vždy lepšie mať informácie z viacerých zdrojov. Odporučila by som vám teda určite navštíviť aj niekoho iného.

Dajte tiež na intuíciu.

Zdá sa, že máte pocit, že na synčekovi "sedia". Možno by som zvážila, či je za týchto podmienok vhodné syna nechávať práve v tejto škôlke.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com