Aká je pravdepodobnosť, že sa včas podchytia príznaky HELLP syndrómu?

Zodpovedané
19. okt 2020

Dobrý deň,

v prvom tehotenstve som mala Hellp syndróm.

Aká je pravdepodobnosť, že sa včas podchytia príznaky HELLP syndrómu v druhom tehotenstve?

Venujú sa tomu nejakí špecialisti?

Ďakujem

Dobrý deň,

Váš gynekológ bude vedieť že ste tento syndróm mali a bude tomu venovať zvýšenú pozornosť. Nie je vôbec pravidlom, že sa to opakuje v každom tehotenstve. Spýtajte sa ho na užívanie Anopyrin. Niektorí lekári to používajú ako prevenciu hneď od začiatku tehotenstva, až do 36. týždňa.

Takisto si doprajte bylinkové čaje vhodné v tehotenstve, alchemilku, ľubovník, žihľava. Je treba venovať pozornosť takým príznakom ako sú opuchnuté nohy napríklad.

Krásne dni!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea