Eklampsia - HELLP syndóm a ďalšie tehotenstvo

bekanusenka
26. júl 2020

Ahojte, najde sa tu niekto kto prezil zachvat eklampsie+hellp syndrom a zvladol aj druhe tehotenstvo?

karhu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bekanusenka
autor
26. júl 2020

@karhu dakujem za reakciu
a mala obidve tieto komplikacie dokopy ?

babatkoo
26. júl 2020

@bekanusenka ja som mala v 2015 akutny cisarsky pre preeklampsiu. Syna museli kvoli tomu ozivovat atd.
Pred tyzdnom som porodila druheho syna. Tehotenstvo bolo uzasne - ziadne opuchy, ziadna bielkovina, nizky tlak cele tehotenstvo 🙏🏻. Na to ze mam 38 r. toto bolo pre mna najjednoduchsie a bezproblemove tehotenstvo. Byt mladsia mam dalsie dieta. Neviem ci mi pomohlo fakt ze som pred tehotenstvo schudla 15kg. Ja si myslim ze ano.

karhu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bekanusenka
autor
26. júl 2020

Len preeklampsia a eklampsia je rozdiel...
Ja som porodila nedavno dvojicky a porodom sa mi rozbehol hellp syndrom a par hodin po porode som uz bola s eklampsiou v bezvedomi a opuchom mozgu na jiske...
Bolo mi povedane ze dalsie tehotenstvo neprichadza do uvahy lebo by som ho neprezila ani ja ani dieta a teraz mi gyn odporuca sterilizaciu.
Ja sa s tym ale nejako neviem zmierit, mam 27 a mam sa dat sterilizovat? Tak zistujem ci predsalen nie je nejaka sanca a ci ma zmysel zistovat aj nazory inych gynekologov alebo co...

sofinka1301
26. júl 2020

@bekanusenka uff tak to vám držím palce. Nezažila som eklampsiu a ani hellp syndróm iba som o tom čítala a neviem si to predstaviť... 😥Stačila mi preeklampsia ale ako píšete a aj viem tak je to úplne niečo iné 😔

mery34
26. júl 2020

@bekanusenka nemala som eklapsiu, ale nejakú inú tehotenskú gestózu - pečeňové testy mi leteli pred pôrodom šialenou rýchlosťou, 2 transfúzie krvi po pôrode. Gynekológ mi tiež odporúčil okamžite sterilizáciu - 6 rokov dozadu. Radšej si dávame extra pozor. Veda ide dopredu, máš len 27 rokov. Skombinujte viacej druhov antikoncepcie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre