Aké sú príčiny nízkej pôrodnej hmotnosti dieťaťa?

Zodpovedané
22. júl 2019

Dobrý deň,

počas prvého tehotenstva som pribrala asi 14 kg. Meriam 182 cm a teraz som mala bruško naozaj malé. Niektorí ľudia mi nechceli veriť, že idem rodiť.

Dieťa bolo narodené vaginálne 15 dní pred terminology. Malo 2 900 g. Doktor ma pred pôrodom pripravoval na dieťa s váhou 3 800 g.

Aké sú príčiny nízkej pôrodnej hmotnosti dieťaťa?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deñ,

situácie nízkej pôrodnej hmotnosti nespadajú do kompetencie duly.

Dovoľte mi však môj názor k tejto situácii.
Veľkosť bruška je veľmi individuálna záležitosť, veľmi záleží od polohy uloženia dieťaťa v maternici a maternice v dutine brušnej. Takze pri vysokých ženách sa často stáva, že majú opticky menšie bruško.

Druhá vec. Pôrodná hmotnosť 2900 g je úplne normálna pôrodná hmotnosť, nie je to žiadna patologia.

Odhad hmotnosti pred pôrodom sa robí podľa priemeru hlavičky a dĺžky stehennej kosti.
Špeciálne dĺžka stehennej kosti môže tento údaj dosť skresliť. Ak je dieťa po rodičoch dlhšie, môže mať dlhšiu stehennú kosť a počítač vyhodnotí väčšiu pôrodnú hmotnosť.

Verím, že Vám to aspoň trocha pomohlo.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea