Ako dlho po odchode hlienovej zátky prichádza pôrod?

Zodpovedané
10. mar 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Cítim pichanie zospodu. S Aniball sa mi podarilo cvičiť iba 3x a dosiahla som 21 cm. Do termínu pôrodu mi ostáva 17 dní.

Mám pokračovať s Aniball, alebo tomu mám radšej nechať už voľný priebeh?

Ako dlho po odchode hlienovej zátky prichádza pôrod?

Ďakujem

Dobrý deň, ak Vám cvičenie s Anibalom spôsobuje akékoľvek nepríjemné pocity, tak s ním necvičte. Môžte skúsiť masáž hrádze, tá je šetrnejšia... alebo nerobte nič, ak je Vám aj to nepríjemné.
Odchod hlienovej zátky znamená, že pôrodné cesty sa chystajú, že je všetko ako má byť. Vaše telo sa pripravuje na pôrod, ale či budete rodiť o dva dni alebo o dva týždne... tak to sa nedá povedať. V každom prípade je to veľmi pozitívny príznak blížiaceho sa pôrodu a zväčša býva sprevádzaný už aj poslíčkami.
Držím palce, nech to vyjde čo najviac podľa vašich predstáv.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea