Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako funguje sprevádzanie dulou pri pôrode a koľko sa za to platí?

Zodpovedané
DulaBlíži sa to
7. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sprevádzania dulou pri pôrode. Mám 26 rokov a začiatkom apríla čakám tretie bábätko. Prvú dcérku som pred tromi rokmi rodila akútnym cisárskym mesiac skôr kvôli zlým odozvám. Druhú dcérku som rodila pred rokom v septembri spontánne, ale nemohla som sa dlho vôbec otvoriť a celkovo pôrod trval veľmi dlho. Aj ma dosť zašívali.

Teraz mám z pôrodu trochu strach, aby to nebol pôrod ako predtým.

Ako funguje sprevádzanie dulou pri pôrode a koľko sa za to platí?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak rozmýšľate o sprevádzaní dulou pri pôrode, je veľmi dôležité nájsť si pre vás tú správnu dulu.

Ja Vám odporúčam hľadať medzi členkami nášho združenia. Nájdete nás na www.duly.sk.

Duly sú zoradené podľa jednotlivých krajov. Následne si podľa profilu jednotlivých dul nájdete také, s ktorými by ste sa chceli stretnúť osobne. Pri výbere duly je najdôležitejšia osobná sympatia, preto navrhujeme mamičkám, aby sa stretli s viacerými dulami a tak sa vedeli najlepšie rozhodnúť. Každá DULA takémuto postupu zo strany maminky rozumie.

Čo sa týka ceny za poskytované služby. Toto je veľmi individuálne. Závisí to od regiónu, alebo napr. od toho či ide o dulu vo výcviku alebo certifikovanú dulu.

Cenu za svoje služby si stanovuje každá DULA sama, preto sa môžu líšiť. Rádovo však hovoríme o cene okolo 200 EUR. Záleží aký rozsah služieb by ste potrebovali.

Verím, že nájdete tu pre vás najlepšiu dulu.


Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea