Ako môžem dopomôcť k bezproblémovému pôrodu veľkého dieťaťa?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom toho, že ako dopomôcť k bezproblémovému pôrodu. Som druhorodička a mesiac pred termínom pôrodu má dieťa 3 400 g.

Ako môžem dopomôcť k bezproblémovému pôrodu veľkého dieťaťa?

Ako sa na taký pôrod pripraviť?

Prvé dieťa malo 3 700 g.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na taký pôrod sa pripravuje ako na každý iný. Pri odhade z UZV býva jednak cca 300-400 rozdiel väčšinou smerom dolu, t.j. môže byt kľudne menšie.

V druhom rade, ste druhorodička a pôrodné cesty majú pamäťovú stopu, čím aj pôrod väčšieho dieťaťa nie je problém.

Po tretie, najdôležitejším momentom je pôrod hlavičky a tam býva rozdiel cca 0,5 cm na obvode pri cca 500 g.

Toto sú len technické detaily. Skúste si veriť, že to zvládnete. Že máte iba také dieťa, ktoré ste schopná porodiť.

A možno by Vám pomohlo sa dohodnúť s pôrodníkom, ktorý podporuje slobodnú voľbu polohy.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea