Bolesti panvy v 19. týždni

Zodpovedané
10. mar 2019

Dobrý večer,

som v 19. týždni a hlavne cez noc mám hrozné bolesti panvy. Presúva sa mi to do krížov, v noci sa nevládzem ani len otočiť.

Je tá bolest hlavne kvôli tomu, že bábo rastie a maternica sa zväčšuje?

Alebo je bolesť spôsobená 7 ročným odstupom od 1. tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bolesti panvy sú s časti počas tehotenstva bežné, ale v 19 tt sa mi to zdá skoro a navyše by nemali byť také neznesiteľné. Bolo by dobré, vyhľadať odborníka, ortopéda, aby sa vylúčili aj iné možné príčiny bolesti. Ak to nebude žiaden ortopedický problém, tak skúste cvičenia so skúseným fyzioterapeutom. S takým, čo má skúsenosti s cvičením s tehotnými ženami. Takéto bolesti môže spôsobovať aj skrátené, či stuhnuté panvové dno. Cvičenia by mali pomôcť.

Držím palce, aby to čím skôr prešlo.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea