Som v 29. týždni a mám bolesti v panve pri chôdzi

sonkali
9. dec 2020

Ahojte baby, mala alebo má niektorá z vás v tehotenstve také bolesti v panve, že ledva prejde pár krokov? Ak áno, zlepšilo sa to po pôrode? A bola to indikácia na sekciu? Počula som, že sa priechodom bábätka cez panvu môže situácia ešte zhoršiť 😬 som v 29tt a začínam zvažovať sekciu, keby tam bolo riziko, že budem mať tieto problémy ďalšie roky

maximilie
9. dec 2020

@sonkali ja som to tak mala, sekciu som mala.z iných dôvodov, ale prešlo to po pôrode takmer okamžite.

grengi
9. dec 2020

Svokra mala nieco podobne a rodina sa bala, ze ostane na voziku. V jej pripade slo o to, ze babo prirastalo na panvu. Porodila v pohode, prirodzene a vsetky problemi zmizli. Ak sa bojis, konzultuj so svojim lekarom, no zbytocne sa nestresuj niecim, co nemusi znamenat nic

krpcurik
9. dec 2020

ja som tiez v niektore dni ani sama nepresla na wc, muz ma musel podopierat, ale nebolo to teda kazdy den, jeden den bolo lepsie, jeden horsie...niekedy ma to aj pri lezani bolelo...bolo mi k tomu povedane, ze je to preto, ze sa panvova kost roztahuje a pripravuje na porod...rodila som sekciou tiez z ineho dovodu, po porode to hned preslo, ale obcas ma este panva na sekundu zaboli a to som uz 2 roky po porode... to mam zas info ze panva sa 2-3 roky vracia do povodneho stavu

sonkali
autor
9. dec 2020

Vďaka za odpovede, zatiaľ je bábo KP takže sme sa s lekárom bavili o sekcii iba v tomto kontexte, až dnes mi fyzioterapeutka hovorila o tejto možnosti, že by mi prirodzený pôrod mohol zhoršiť túto panvovu bolesť :/ tak sa o tom budem musieť poradiť aj s gynekológom, ale mam pocit, že on sa do toho až tak nevyzná že aké to môže mať fyziologické následky, ani k tejto panvove bolesti mi nič nepovedal.. No veľmi by som chcela byť po pôrode už fit.

majamat
9. dec 2020

@sonkali neviem kde ta boli panva, ale ak ta boli lonova kost, je to pomerne caste a ak aj existuju rizika ( vsak pri com neexistuju ), tak nie su caste.
lonova kost bolela aj mna, rodila som uplne normalne, pri porode som ju absolutne necitila. mala som komplikovany porod,a le to s panvou vobec nesuviselo.

majamat
9. dec 2020

a teda ak si predtym nemala problem s panvou a je to len ta lonova kost, ako som pisala vyssie, tak pochybuje, ze je to indikacia k sekcii.

sonkali
autor
9. dec 2020

@majamat bolí ma oblasť malej panvy konkrétne, to je asi to isté ako lonova kosť, či? 🙂 tak to znie sľubne, ak si to mala podobné a dopadlo to dobre 🙂

ja_mama
9. dec 2020

Lonova kost aj mna bolela celkom dost, tiez som len v bolestiach chodila...je to naozaj pomerne caste a este som nepocula, ze by z toho mali byt nejake nasledky...dietatko proste dole tlaci a panva sa postupne pripravuje na porod...zacalo mi to zhruba v rovnakom tyzdni a po cca mesiaci to preslo a tesne pred porodom som nachodila aj niekolko km denne a vobec to nebolelo 🙂 sekcia sa ani nezvazovala kedze iny problem neboli

majamat
9. dec 2020

@sonkali lonova kost boli v rozkroku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre