Je v poriadku ísť na ľahkú turistiku a kúpať sa v domácom bazéne v 13. týždni?

Zodpovedané
8. júl 2020

Dobrý deň,

rada by som sa poradila o tom, čo môžem počas tehotenstva.

Je v poriadku ísť na ľahkú turistiku (výstup do 1,5 - 2 hodín) začiatkom 13. týždňa?

Sú v poriadku denné prechádzky a kúpanie sa v domácom prostredí, resp. v súkromnom domácom bazéne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pohyb je počas tehotenstva veľmi odporúčaný. Okrem iného je prevenciou mnohých zbytočných komplikácií ako sú napr. zápcha, alebo zbytočne nadmerné priberanie.
Takže áno, pohyb je v poriadku.

Tempo a formu si musíte zvoliť podľa vlastných síl.

Ak ste zvyknutá, tak ľahká turistika je úplne v poriadku.

Čo sa týka kúpania, tak plávanie sa veľmi odporúča skôr v jazerách a v mori ako v bazénoch. Ale vo vlastnom bazéne, kde kontrolujete kvalitu vody je to úplne v poriadku.

Krásne leto s bruškom!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea