Máte skúsenosť, že rodička čakala chlapca a nakoniec sa jej narodilo dievča?

Zodpovedané
21. sep 2023

Dobrý deň,

prvé dieťa - chlapca sme mali vytúžené, ale bol cez IVF. Celý život som si predstavovala, že budem mať dievča.

Pri prvom som to ešte nejako "prekúsla". Potom som mala jeden zamlčaný potrat. Teraz opäť len pomocou IVF čakáme druhé, ale opäť je to chlapec. Ja viem, že môžem byť vďačná aj za to, aj za zdravie.

Už teraz mám strach, že čo budem robiť s dvomi chlapcami, že nebudú počúvať, budú huncúti. Ale aj keby boli poslušní, chcela som mať dievča. Chcela by som jej kupovať šaty, hrať dievčenské hry, mať s ňou v dospelosti dámske jazdy.

Máte skúsenosť, že rodička čakala chlapca a nakoniec sa jej narodilo dievča?

Ďakujem

Dobrý deň,

úplne rozumiem Vašim pocitom, ženy majú často túžbu mať dcéru. Ale je úplne múdro vymyslené, že si to nevieme vybrať a rozhodnutie je mimo nás.

Aj v dnešnej dobe sa stáva, že sa narodí dieťa opačného pohlavia, ako rodičom povedali podľa UZV. Býva to však veľmi ojedinelé.

Rada by som Vás však ubezpečila, že aj chlapci sú super. Čas strávený s akýmkoľvek dieťaťom, ktoré milujete bude čarovný. A možno Vás prekvapí a bude z neho virtuóz.
Ak by ste predsa len potrebovali sa tejto téme viac venovať, skúste na rozhovor vyhľadať odborníka.

Krásne dni

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea