Chcela som dievča, čakáme chlapca

zoe_2
27. sep 2022

Ahojte, akurat som zistila, ze budeme mat chlapca, no ja som si bola nejakou “intuiciou” ista ze to bude dievca. Teraz mam jedna vycitky ze som smutna z toho ze to bude chlapec nie aby som sa viac tesila ze je zdravy tak rozmyslam nad tym aku som mala vlastne predstavu a co teraz.
Nejake napady co na tento stav?

veronika3110
27. sep 2022

ja som mala takú intuíciu presne opačnú :D najprv šok, v aute som bola ticho, ale teraz som neskutočne vďačná za dievčatko, je to najzlatšie dievčatko aké si môžem priať a chlapca by som už nechcela..
určite to aj teba prejde a budeš vďačná a šťastná 🙂 Ako sa hovorí, hlavne nech je zdravé... to zdravie sa ničomu nevyrovná, všetko ostatné je nepodstatné 🙂

radacak
27. sep 2022

@zoe_2 keď som bola tehotná,bola som v tom že bude chlapec...(podvedome som túžila po dievčatku) keďže v rodine máme chlapov dosť....a keďže sme to mali ako prekvapenie tak to teda bolo prekvapko ked prišlo na svet dievča ♥️♥️♥️♥️

A súhlasím že zdravie je najdôležitejšie 🙏

anjelicek26
27. sep 2022

Ja som sa netrafila ani raz 😅 A na tento "stav" vobec nic, len proste cas...kazde pohlavie ma kopu vyhod, co sa tyka chlapca - to su maminkine cecky, naviazany, intenzivny vztah, ano su to brzdy co sa tyka motoriky, su to brzdy co sa tyka samoobsluznosti 😂 Ale ta ich oddanost k mame to totalne zrovna...

mimikarol
27. sep 2022

Ja som si myslela že čakám chlapca, keď som sa dozvedela že to bude dievča, po ceste domov som plakala od šťastia 😊

amy2807
27. sep 2022

ja som hned vedela ze ja budem mat jedine dievca,..nevedela som si seba predstavit ako matku syna..proste mi to neslo dokopy..aj ta bolo..mam krasnu bambulku 🙂

bielavila
27. sep 2022

Ja som bola dva krat tehotna teraz som 3 krat a ani pri jednom som sa netrafila, vzdy opacne, ziadna tehotenska intuicia neexistuje, vzdy to je 50:50, teraz pri tretom som sa dokonca na 3d sone zabudla opytat na pohlavie, asi mi to je riadne jedno, zato doktor musel ratat vsetky prsty na nohach aj rukach🙈 4 krat mi ukazoval ze naozaj ma obe ruky ,az uplne na konci sa ma pyta ci chcem vediet pohlavie tak sa ho oytam ci to tak skoro vidno, tak, ze ano… aj tak je najdolezitejsie aby dieta bolo zdrave

bielavila
27. sep 2022

@mimikarol a keby ze sa potvrdi chlapec plakala by si od smutku?

nina004
27. sep 2022

@zoe_2 Ja som tiež ako prvé chcela dievčatko veľmi. A čakali sme chlapčeka. Stále som si vravela ,že čo s ním budem robiť, ako sa s ním budem hrať atď.... A teraz som najšťastnejšia na svete ,že máme chlapčeka. On je veľký mazel a ja som za neho neskutočne šťastná. Teraz dokonca čakáme babu a kľudne by som brala druhého chlapčeka aj keď sa aj na dievčatko veľmi teším.

bielavila
27. sep 2022

@veronika3110 ako mozes takto napisat, ze chlapca by si uz nechcela a ked bude nahodou druhy chlapec tak ho das prec ci ako?

danielahamar
27. sep 2022

Nič, to prejde😉 tiež sa mi to stalo pri treťom tehu, úplne iné ako prvé dve, presvedčenie na 100% a prekvapko bolo u Grochala😁. Vieš, čo ho predáš, reklamuješ, vymenís? Asi nie😉

beata_k
27. sep 2022

@zoe_2 Hlavu hore. Isto, iste to prejde 😉 To len teraz taky uvodny sok.

luuubik
27. sep 2022

Boze tieto temy, ako nehnevajte sa... Keby tu pisal chlap, ze je smutny, ze bude mat dievca, lebo on chcel chlapca, pokracovatela mena, partaka na futbal, ze co ma akoze robit s dievcatom... Sa vsadim, ze do jednej by ste ho tu zniesli pod ciernu zem, co je to za blba, zena by bola urazena do krvi... (pritom otec ma uplne rovnake pravo sa tesit, ci snivat len o jednom pohlavi.) A aha niektore zeny su take iste len to maju v opacnom garde, vid autorka a spol. Otras.

h2
27. sep 2022

Už zase takáto diskusia? Čo všetci majú proti chlapcom? Veď sú úžasní, zlatí a po každej stránke fantastickí. Ja som veľmi šťastná, že mám chlapca. ❤️

7lenka11
27. sep 2022

ja som do 16tt bola presvedčená, že to bude chlapec.. a bum, lekár povedal, že je to dievča.. bol to šok len kvôli tomu, že moja ženská intuícia nevyšla, hoci som si bola na 95% istá.. ale nie som sklamaná, veľmi sa na bambuľku tešíme a dievčatko som mala odjakživa vysnívané 🙂

zmrzlinka2021
27. sep 2022

@h2 to vieš, copiky, satocky... Proste taká malá kamoška

h2
27. sep 2022

@luuubik Presne! Keby sem písal chlap, že je smutný, že bude mať dievčatko, roznesú ho na kopytách!

h2
27. sep 2022

@zmrzlinka2021 Ja mám malého gentlemana. Poviem ti úprimne, moja sestra má 2 dcérky. Boli u nás v lete týždeň na prázdninách. Pol hodiny mi trvalo, kým som im ráno spravila účesy. Vďaka Bohu za chalana. 😁

amelia89
27. sep 2022

Ako mama dvoch chlapcov som vzdy az taka zaskocena ked citam tieto temy a komentare, ze plakali od stastia ze to nie je chlapec a take. mi to pride smutne. Mate pocit ze len dievcata su uzasne a chlapci su akoze nejaki podradni? ja neviem, a vasi muzi su co? aj ti raz boli babatka v bruchu.

a to nehovorim nijako zo zavisti - ja by som sa rovnako tesila aj dievcatku naozaj, ale nenapadlo by ma byt smutnou. A to ze “zdravie je najviac” ako.. znie to ako klise ale fakt nic na svete nie je viac ako zdrave deti. radsej dievcatko s problemom? proste. vazme si to co mame,ono kvoli niecomu to tak je ze budes mamou chlapca ver mi.

kayyaa
27. sep 2022

@anjelicek26 tak to vobec nie je pravda, ze chlapci su "brzdy" co sa tyka motoriky ci samoobsluznosti...mam aj chlapcov aj dievcata, a teda u nas co sa tyka motoriky, chlapci vedu, synovia boli motoricky popredu, aj zacali chodit skor ako dcery, takisto su synovia aj dcery zhruba rovnako co sa tyka ostatnych veci - rozhodne sa neda pausalne povedat, ze chlapci su brzdy😅

@zoe_2 ja som stvrteho syna trochu oplakala, ale do par dni ma to preslo a je to nase zlaticko❤️ chlapci su uzasni, su to taki moji mojkaci, takisto vela doma pomozu, su to taki mali muzi cinu😊

zoe_2
autor
27. sep 2022

@luuubik dik za zmysluplny komentar 🙃 asi by som bez neho nevydrzala

bielavila
27. sep 2022

@h2 ja si tiez myslim ze chalani su uzasni, mam uz 8 rocneho a je to moj anjel, takeho syna prajem kazdej mame, mam aj dcerku, je uzasna, ale v podstate je to chalan, je divoka, drsna, vobec nie taka pritulna ani maznava ako syn, ma 3,5 roka, ale mam ju za dalsich 5 deti😂🙈su ako jing a jang, mulujem ich oboch, teraz cakam druhu babu, no boh nas ochranuj😂😂😂❤️

mamelka
27. sep 2022

Nechápem ten smútok, smútok z čoho? Že dokážeš otehotnieť a zatiaľ podľa všetkého porodíš zdravého syna?
Tak nejak nechapem tieto staromódne želania. Tak sme rozmaznaní, tak veľa máme, že ešte aj toto si chceme určovať, byt smutná/smutný z niečoho maličkého ktoré príde do rodiny, do rodiny kde ľudia túžia po niečom inom. Ved to je dieťa, nie tovar z regálu

Mne po príchode z porodnice svokra povedala ,,ja som tiež chcela vytúženú dcéru a nemám ju,,
1.povedala to pred synmi co som sa zmohla na to,že môže byť pyšná na to akí sú, nebiju ženy, nefajčia, nepiju, negembleria.
2.o tom ako počas tehotenstva tvrdila a vnucovala ,musí to byť vytúžený syn,, ani nejdem písať

Vieš mám v rodine 2postihnute deti, brat a bratranec a to co ty riešiš je naozaj....no zvláštne... možno toto ti otvorí oči, lebo naozaj pohlavie je jedno.

7lenka11
27. sep 2022

inak autorka, dievčatá častejšie lipnú na otcovi a zase chlapci majú tendenciu viac byť miláčikom mamy.. aspoň u nás v rodine to tak vždy bolo.. takže dievčatko ešte neznamená parťáčka pre mamu
kolegyňa ma vytúženú dcérku po 5 pokusoch umelého oplodnenia a vôbec s ňou nemá taký vzťah, ako si vysnívala.. dievčatko je extrémne závislé na otcovi

mamelka
27. sep 2022

@anjelicek26 mam dievcata a sú to tiež moje ,,cecky,, a manzelove tiež. Vždy radi prídu a pritulia sa. U nas v rodine napríklad muž nevolá mame, vždy vola ocovi a s ním vždy vola. Toto záleží podľa mňa záleží od rodiča a nie od pohlavia

luuubik
27. sep 2022

@zoe_2 tak pardon, mala si napisat, ze akceptujes vylucne pozitivne, chapave a sucitne komenty (t.j. nevyvazene a neobjektivne) 🤷‍♀️

bielavila
27. sep 2022

@amelia89 ano je to to najvacsie klise na svete a aj tak je napravdivejsie, aj mna sa ludia pytali co chceme a ja ze zdrave dieta, na mna boli hrozne tlaky na dievca z rodiny, 7 vnukov, ozaj hrozne, ja som sa zatala a pohlavie som nechcela vediet a dozvedela az po porode aby mi uz dali pokoj, a manzel poslal po porode fotku bez popisu, bez mena nech ich este vydusi poriadne, to ja som kazdy den pocuvala ze musi byt dievca, musi musi, ine neexistuje, no blbo mi bolo hrozne, aj smutno, ze ked to bude chlapec tak vsetkych sklamem a nebudu sa tesit, akoze hrozne co vystrajali

veronika3110
27. sep 2022

@7lenka11 to potvrdzujem 😁 moja je tatinkov miláčik a cicek a to ma 5m 😁 a keď ho vidí po celom dni tak to je taka radosť a rozziarene ocka ako na vianoce 🤪

veronika3110
27. sep 2022

@bielavila samozrejme že nie, tesila by som sa, veď ja som povodne nejako túžila po chlapcovi a hovorím zw ako sa to zmenilo…
Žena si možno predstavuje čo keby bol chlapec a čo keby bolo dievča atd atd.. a mysli si, že jej úsudok alebo predtucha je správna a keď nie je, tak prichádza sklamanie…
ako som vravela najprv som si nevedela predstaviť dievčatko a teraz neviem ako som to mohla tvrdiť.. to iste by bolo aj pri chlapcovi..

anjelicek26
27. sep 2022

@kayyaa chodenie ma nieco s fyziologickou zdatnostou, ale nehovori to nic o - schopnosti sa obliect, najest, kreslit, pisat, modelovat, samostatne si upratat izbu ci sa sam ucit... moji chalani su obaja ako "bonus" lavaci, tak este o to horsie...dcery su obojrucne 😂 Pausalne sa neda povedat nikdy nic, kedze vzdy su vynimky na oboch stranach..

bielavila
27. sep 2022

@veronika3110 tak len si to blbo napisala ze by si uz nechcela chlapca, asi si skor myslela ze si nevies predstavit ze by to bol chlapec teraz ked mas dievcatko, ale uz rozumiem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre