Neuškodí vysadenie Duphastonu bábätku?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

som v 16. týždni po úspešnej IUI. Mám PCOS a dnes vysadzujem Duphaston.

Bude s bábom všetko v poriadku?

Neuškodí vysadenie Duphastonu bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám že vysadenie Duphastonu je na odporučenie lekára.

Duphaston v podstate pomáha žltému teliesku plniť svoju funkciu. Úloha žltého telieska je v tehotenstve dočasná, kým túto vyživovaciu funkciu nepreberie placenta.

V 16. týždni už placenta plne funguje, žlté teliesko už dokončilo svoju úlohu. Duphaston už nie je potrebný.
Verím, že Vám táto odpoveď pomohla.

Držím palce, užívajte si bruško 🥰.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea