Opuchnutá vagína po zápche v 28. týždni. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

som v 28. týždni + 2 dni a dnes ma chytila strašná zápcha. Mala som veľmi tvrdú stolicu. Na toalete som presedela viac ako 2 hodiny a veľmi som sa trápila. Bála som sa aj tlačiť, aby som neublížila drobcovi. Cítila som, že ma trocha bolelo brucho. Občas som musela zatlačila trocha silnejšie. Potom som vstala z wc a videla som, že mám úplne opuchnutú vagínu. Ten opuch ustupuje.

Drobec je strašne aktívny a veľmi sa odvtedy hýbe. Bolesti nemám žiadne. Na poradňu idem o 2 dni.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zápcha býva časťou komplikáciou v tehotenstve, je potrebné do stravy zaradiť veľa vlákniny, teraz je dostatok čerstvého ovocia a zeleniny. Plus veľmi dobre funguje PL ľanových semiačok denne, buď do jogurtu ráno, alebo namočené cez noc a vypiť ráno.

Teraz na túto situáciu pokoj na lôžku, môžte skúsiť mierne studený obklad zvonka na vagínu. Ak by to do 24 hodín neustúpilo, kľudne choďte na plánovanú poradňu skôr.

Krásny deň!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea