Opuchnuté genitálie

91miselka91
15. jún 2013

ahojte zienky dnes som si vsimla ze mam opuchnute a navrete pysky ohanbia cize cela vagina sa mi zvascila dvojnasobne mam sa bat ? na poradnu idem az 26 jun dufam ze to nie je nic vazne a nesposobi mi to predcasny porod kedze som na rizikovom koli skracujucemu sa krcku.

erickam
15. jún 2013

ahoj,ja by som zavolala sestričke a poradila sa sňou, a pre istotu dohodla skorší termín, nestojí to zato zanedbať hocičo, veľa zdravíčka prajem

aristka
15. jún 2013

to budú určite hormóny,ak sa bojíš zavolaj si v pondelok a budeš mať istotu

anieli_1
15. jún 2013

@91miselka91 ahoj aj ja som to mala dr povedal ze to je z toho ze je to tam viac prekrvene ale radsej sa ukaz dr nech mas pokoj na dusicke 😉

darka2001
15. jún 2013

Aj ja so sa pytala dr a povedal,ze je to v pohode,vsetko je via c prekrvenen a preane aj ja som mala pocit ako keby som dole opuchla 😉

mirkakab
15. jún 2013

@91miselka91 to sú asi krčové žili, niektoré ženy to maju až po stehno. a môžu aj bolieť. Ja som mala jednu a pri pôrode mi praskla. Myslím že keby ťa to bolelo, dostaneš tabletky od bolesti, nič iné sa s tým nerobí ..

aristka
15. jún 2013

@mirkakab hemoroidy sa robia v konečníku nie v pošve a vnútorných labií...

mirkakab
16. jún 2013

@aristka no mne to tak lekár vysvetlil, že sú to krčové žili, robia sa v pokročilom štádiu tehotenstva, ked je bábätko už väčšie a tlačí na orgány. Poznám dve holky, ktoré ich mali teda dosť rozsiahle a jedna si ani sadnúť nemohla, čo ju to bolelo.

aristka
16. jún 2013

@mirkakab ,ale veď to sa aj tak robí ,ale toto čo mamička píše je hormonálna záleažitosť,kedy sú pohl.orgány vplyvom hormónov prekrvené viac a vyzerajú napuchnuté a to je aj u novorodeniatok kedy detičky majú veľké genitálie,či chlapcov alebo dievčatá,ale je to hormonálna záležitosť,ktorá pominie a hemoroidy len tak nezmiznú maximálne sa stiahnu a po pôrode dokážu narobiť veľkú neplechu,takže sú to kŕčové žily tj.hemoroidy ,ktoré sa tvoria vo zvierači konečníka 😉

jankako
16. jún 2013

to nič nie je..aj ja sa cítim zospodu opuchnutá,už dávno.A mala som to aj v prvom tehul.žiadne žily tam neboli navreté,to je len z väčšieho prekrvenia také navreté.

nini1010
16. jún 2013

Mne sa celá vagina už pred 2-3 mesiacmi zväčšila..neviem v ktorom tt si,ale v poslednom trimestri je to vraj normálne. Babo tlači dole hlavičkou a preto vyzerá celá akoby opuchnuta.môj muž sa tomu poriadne smial🙂

91miselka91
autor
16. jún 2013

Dakujem vam dievcence ukludnili ste ma tym ze nie som jdina co sa s takym stretla som v 29 tyzdni a je dost pravda ze maly mí stale tlaci hlavickou Aj na ten krcok a asi aj z tohi som tam dolu tak opuchla nejdem teda stresovat. Dakujem

dazdovka
16. jún 2013
zuzanka560
8. okt 2014

Kočky aj ja som cítila v poslednom mesiaci tehotenstva opuch pri vstupe do vagíny, tiež som to spojila s tým, že hlavička tlačí. Už som dva mesiace po sekcii a stále mám opuch pri vstupe do vagíny, no neviem či je to spôsobené hormónmi nakoľko dojčím 🙂. Môj gynekológ mi tvrdí, že je to mykóza aj som vybrala dvoje čípkov do pošvy a stále cítim ten opuch. Už som z toho zúfalá a sexuálny život nula bodov 😢 .

ghost1
1. jún 2016

@jankako Veď to je praveže pekné také veľké. Je to zo vzrušenia také opuchnuté. Kiežby som mal takú priateľku. 🙂 Super by to bolo.

mimka_mimi
4. júl 2017

Vidim, ze je to starsia diskusia ale spytam sa. Ja som 21tt+4 baby a mam taky pocit ze zdurena je, skor ako keby tie uzliny boli take tvrdsie a zdurene a ked dlhsie sedim tak ma boli no nie je to nejaky extrem. Na poradnu idem za 3 dni tak urcite sa to spytam Dr. ale dovtedy som chcela ci vsetky ste s tym mali skusenost az ku koncu tehu ci niektora aj skor. Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre