Som pred pôrodom a mávam únik stolice. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

som 5 dní pred termínom pôrodu a doteraz som bola psychicky v úplnej pohode.Čím viac sa blíži termín, tak začínam byť nervóznejšia. Môj problém spočíva v tom, že stres a nervozita sa u mňa prejavuje hnačkou a častou stolicou.

Stačí jediná negatívna myšlienka a už bežím na záchod. Môj problém je ešte skomplikovaný aj faktom, že po prvom pôrode, ktorý bol dosť stresujúci mi ostal poškodený zadný zvierač. Mám problém s udržaním stolice aj vtedy, keď som v pohode.

Teraz sa obávam, že ako budem fungovať v pôrodnici pri kontrakciách. Skúšam dychové cvičenia na ukľudnenie, ale nepomáha to.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokúsim sa odpovedať na vašu otázku z pohľadu duly a asi od konca.

Únik stolice počas pôrodu je úplne normálny a nemal by to v pôrodnici nikto riešiť. Sú to zdravotníci a vedia že to patrí k tomu, pripadne ak máte teda poškodený zvierač, o to viac by to malo byt považované za normálne.

Netreba sa z toho stresovať. Bolo by dobré, aby ste to čo najviac eliminovali, aby požiadať o klystír na začiatku pôrodu a tým úplne vyčistíte konečník a nebudete to musieť riešiť.

Čo sa týka stavu do pôrodu. Ak tie problémy vyvoláva stres, skúste ho čo najviac eliminovať.

Poraďte sa s dulou, ak máte čas. Ak nie, skúste si sama pre seba povedať to, čoho sa reálne bojíte, resp. kvôli čomu ten stres máte a snažte sa nájsť riešenia na každú takúto situáciu.
V každom prípade sa pokúste tešiť na bábätko, čaká vás nádherné obdobie. Obdobie lásky a nového života.

Verím, že sa Vám to podarí zvládnuť !

Držím palce
Andrea

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea