Tmavý fľak v oblasti vagíny. Ide o tehotenstvo?

Zodpovedané
5. feb 2021

Dobrý večer,

potrebovala by som poradiť. Čítala som, že stmavnutie v oblasti genitálií býva príznakom tehotenstva.

Objavujú sa tmavé fľaky, alebo stmavnutie prichádza v celej oblasti?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvykne stmavnúť krčok maternice, ale ten nie je vidno voľným okom. Stmavnutia v oblasti vagíny nie sú typickým príznakom. Môže sa to zrejme vyskytnúť individuálne.

Tehotenstvo má však iné typické príznaky - nechutenstvo, pozitívny test a u lekára zvyšujúca sa hodnota hCG hormónu.

Krásne dni!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea