Čakám na výsledky z genetiky mŕtveho synčeka a dozvedela som sa, že genetika synovi nikdy braná nebola. Ako je to možné?

Zodpovedané
31. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Synček - bábätko je už 2 mesiace mŕtvy. V prepúšťacej správe sa píše, že genetika zameraná na metabolické poruchy je negatívna a po konzultácii s genetikom bol odobrany materiál na dedične epileptické poruchy.

Ako je možné, že mi tvrdia, že vzhľadom na infaustná stav bábätka a paliativnu starostlivosť mu genetiku nerobili?

Ako sa dozviem pravdu?

Aký ďalší postup mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi ma mrzí čím si prechádzate. Verím, že je to veľmi náročné.

V správe sa však píše, že bol odobraný materiál na dedičné epileptické poruchy. V tomto prípade sa dá odobratý materiál použiť aj na iné genetické vyšetrenia ak by ste o to mali záujem, avšak osobnú skúsenosť s týmito procesmi nemám.

Osobne by som Vám odporučila zistiť, kto bol ten konzultujúci genetik spomínaný v správe a porozprávať sa s ním o Vašich možnostiach, keďže pozná dôkladne Váš prípad.

Neviem za akých okolností zomrelo Vaše bábätko ale verím, že sa dostanete k odpovediam na svoje otázky.

Prajem pekný deň.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko