Čo znamená priečna ryha na dlani môjho bábätka?

Zodpovedané
1. máj 2022

Dobrý deň,

počas tehotenstva nám vyšlo riziko Downovho syndrómu. Vodu som si nenechala odobrať a nepodstúpila som žiadne genetické testovanie.

Čo si myslite o dlani môjho bábätka?

Pediatrička nás posiela na testy, ale je dlhá čakačka.

Ďakujem

Dobrý deň,

priečna ryha je len vedľajší znak Downového syndrómu a vyskytuje sa približne u 1 z 30 ľudí celosvetovo. Drvivá väčšina týchto ľudí je zdravá, je to len normálna variácia výzoru.

Samotná prítomnosť priečnej ryhy nie je zdravotným problémom. V kombinácii s Vašimi výsledkami to môže byť rizikové, ale nie je to vôbec isté, že by Vaše bábo malo mať Downov syndróm.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Prajem pekný deň.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko