Má význam proaktívne požiadať o Nifty testy, keď zatiaľ nemám absolvované Tripple testy?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

som v 10. týždni.

Má význam proaktívne požiadať o Nifty testy, keď zatiaľ nemám absolvované Tripple testy?

Alebo mám čakať a požiadať o ne, len ak by Tripple vyšli zle?

Premýšľam možno trošku dopredu, ale aj vzhľadom na vek. Plánujem ísť na morfo ultrazvuk k pánovi Michalovi Holanovi v Procare.

Mám 36 roko a jedno dieťa. V prvom tehu som mala všetky výsledky z krvi aj utz v poriadku.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

test nifty môžete absolovať kedykoľvek od ukončeného 10. týždňa. A to nezávisle od toho, či máte, alebo nemáte absolvované tripple testy, pokiaľ oň máte záujem.

NIPT testy, akými je aj Nifty Pro sú omnoho presnejšie na záchyt genetických ochorení ako obyčajné tripple testy, avšak aj ich význam nie je zanedbateľný najmä v ponímaní porúch neurálnej trubice.

Netreba však zabúdať na to, že pokiaľ nebudete mať ukočený 12. týždeň vo výsledkoch Vám nemôže byť oznámené pohlavie, to dostanete až dodatočne.

Ešte je tu jeden faktor, ktorý je dôležitý pri týchto NIPT testoch. Je dôležité, či matka nemá vyššie BMI, pretože potom hneď v 10. týždni nemusí byť frakcia fetálnej DNA dostatočne veľká na analýzu a môže byť potrebný opakovaný odber krvi.

Držím palce a prajem všetko dobré s tehotenstvom

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko