Mohli sa za posledný mesiac vytvoriť protilátky a spôsobiť smrť bábätka?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

prvé bábätko nám zomrelo v 37. týždni. Bolo zdravé a aj ja som zdravá. Nič tomu nenasvedčovalo.
Som rh-, manžel rh+. Protilátky mi naposledy kontrolovali v 32. týždni a všetko bolo v poriadku.

Mohli sa za posledný mesiac vytvoriť protilátky a spôsobiť smrť bábätka?

Oficiálna príčina je udusenie pupočníkom, aj keď na ňom nebol žiadny uzol a ani nebol omotaný okolo bábätka.

Podstúpila som hematologické a genetické vyšetrenie.

Odporúčate pred ďalším tehotenstvom absolvovať ešte nejaké testy?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi ma mrzí čím si prechádzate. Verím, že je to veľmi náročné obdobie.

Je veľmi nepravdepodobné, že zrazu za pár týždňov by sa nahromadilo také množstvo protilátok, ktoré by mohli spôsobiť smrť bábätka. Tiež by to bolo zjavné z testov, že bábo zomrelo na hemolytickú chorobu.

Tieto testy by mali byť momentálne postačujúce a relevantné. Verím, že sa onedlho dočkáte dúhového bábätka.

Prajem všetko dobré.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko