Môže sa mi narodiť bábo s Downovým syndrómom, keď som mala pozitívny screening 1:150?

Zodpovedané
23. mar 2022

Dobrý deň,

mám 23 rokov a prvý screening bol super. V druhom screeningu mi vyšiel DS - 1:150. Trisomy test dopadol negativne. Morfologický ultrazvuk sa zdal odborníkovi v poriadku, všetko a všetky merania boli dobré. Amniocentézu povedal, že by už nerobil, nakoľko trisomy je negatívny a na ultrazvuku nič zvláštne nebolo vidieť.

Ja mám však stále pochybnosti.

Môže sa stať, že sa mi narodí bábo s DS alebo niečím podobným?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade, že Trisomy test - neinvazívny test z krvi matky dopadol negatívne, tak je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že čakáte zdravé bábätko, najmä v kombinácií s kvalitným morfologickým ultrazvukom.

Riziko tu vždy je, pretože aj ultrazvuk aj samotný neinvazívny skríning z krvi matky má svoje limitácie a nedokážeme nimi odhaliť všetky možné komplikácie.

Držím palce, že tehotenstvo dobre dopadne

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko