Ak prestanem užívať sirup Duphalac, nevráti sa mi opäť zápcha?

Zodpovedané
25. nov 2022

Dobrý deň,

mala som hnačku, tak som užila Imodium Rapid. Liek zabral až tak, že som 6 dní nemala stolicu a mala som silné bolesti brucha. Lekár mi predpísal Duphalac sirup. Užívam ho ráno už štvrtý deň. Keď sa naobedujem, tak okamžite mám kŕče a musím utekať na WC. Stolicu mám opäť riedku.

Ak prestanem užívať Duphalac, nevráti sa mi opäť zápcha?

Ďakujem

Dobrý deň,

zápcha sa môže prejaviť ako nežiadúci účinok lieku Imodium. Nemusíte sa obávať, že by sa vrátila, kedže liek už neužívate.

Nie je potrebné ani naďalej užívať Duphalac. Liek obsahuje laktulózu, ktorá pôsobí ako preháňadlo. Zmäkčuje stolicu a uľahčuje vyprázdňovanie tým, že zvyšuje objem vody v črevnom obsahu.

Odporúčan užívanie probiotík na obnovenie črevnej mikroflóry.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut